انتخاب محل زایمان - زایمان در آب

زایمان در آب

این روش جدید یکی از بهترین روش هاست که زایمان را برای خانم ها آسان کرده است. گرچه در بعضی از کشورها از قدیم متداول بوده، ولی در کشورهای غربی روش جدیدی به شمار می آید. در هنگام ظاهر شدن درد زایمان، زائو در یک وان بزرگ پر از آب ولرم می نشیند. شناور شدن بدن در آب، بدن را سبک می کند و درد های زایمان را تسکین می دهد. عضلاتی که در زایمان دخالت دارند، در آب کار خود را بهتر انجام می دهند. زائو در آب به راحتی حرکت می کند و بدن خود را در بهترین وضعیت قرار می دهد.

خانم هایی که به علت تعداد فرزندان، کلیه روش های فوق را تجربه کرده اند، عقیده دارند که هر روشی دارای جنبه های مثبتی مربوط به همان روش است و بهترین روش آن است که جنبه های مثبت همه روش ها را با هم، در یک جا داشته باشد. بنابراین، روش کامل و ایده آل را باید زایمانی دانست که در اتاق چند منظوره، درون آب و با حضور ماما و در صورت لزوم متخصص زایمان و دسترسی به اتاق مراقبتهای ویژه نوزادان انجام گیرد. با اطمینان می توان گفت که این روش مورد قبول همه خانم های باردار و مشکل پسند قرار خواهد گرفت.

مطالب عمومی

  • آخرین ویرایش .
برگرفته از: کتاب آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد
صاحب اثر: دکتر ویلیام سیرز
موقعیت مطلب: فصل دوم
صفحات: صفحه 17
لینک منبع: https://www.koodaklearn.ir/publication/5

نظرات (0)

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید.

نظر خود را اضافه کنید.

  1. میتوانید به عنوان مهمان نظرتان را در مورد این مطلب ثبت کنید و یا وارد سایت شوید . عضویت یا ورود به حساب کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به سایت کودک لرن می باشد.لذا کپی برداری از منابع غیر مجاز و پیگرد قانونی دارد.